Zbavte se efektivně prachu na vašem nábytku

Utírání prachu je jednou nejméně oblíbených domácích prací, ale bohužel se ji jen tak nevyhnete. Načmáraná srdíčka od vašich ratolestí ve vrstvě prachu vás upozorní, že zase musíte utřít prach. I malá vrstva působí, že je vaše domácnost neuklizená a je v ní nepořádek. Každý ví, že prach se na na nábytku a v bytových textiliích zvládne usadit během jediného dne. Prach nejen špatně vypadá, ale také ohrožuje vaše draví. Jeho částečky obsahují plísně, bakterie, pyl, roztoče a jejich exkrementy nebo kožní buňky. Nechutná představa, že? Prachu se zcela zbavit nedá, ale existují způsoby, jak jeho tvorbu o mnoho snížit a úklid si tak velice usnadnit.

Zbavte se těžkých závěsů a záclon

Možná máte pocit, že bez závěsů a záclon nebude váš dům nebo byt tak útulný a ztratíte část svého soukromí. Není to úplně tak pravdou. Závěsy, zejména ty těžké pokoj opticky zmenší a ztmaví, nehledě na to, že se v nich drží obrovské množství prachu. Sundejte závěsy a vyhoďte je. Váš dům se prosvětlí, prozáří a díky mnohem menšímu množství prachu se vám krásně dýchat čistší vzduch.

Pravidelně perte ostatní textilie

Chápeme, že sedací souprava bez polštářků vypadá stroze, rádi se po nich válíte, když koukáte na napínavý film nebo si čtete knihu, ovšem i různé polštářky a plédy jsou oblíbených místem, kde se drží prach. Pokud se jich nehodláte vzdát, pravidelně je perte.

Nebaví vás stlát? Nedělejte to!

Stlaní postele je po ránu nepříjemná záležitost a my vám dáme důvod, proč to nedělat. Stejně jako každý živočich, také prachový roztoč, potřebuje ke svému životu kyslík. Proklepáním přikrývky a polštáře dodáte roztočům dostatek kyslíku k dalšímu množení. Ve zmačkané přikrývce a jejich záhybech mají mnohem menší šanci přežít. Ostatně i někteří alergolové nedoporučují ustýlat postel.

Sezónní oblečení uklízejte

Vaky, ze kterých vysajete vzduch jsou ideálním způsobem, jak mít sezónní oblečení přehledně srovnané a navíc se do nich nenachytá další prach. Prachu v oblečení nezabráníte ani jeho uložením do skříně.

Vysávejte, zametejte a vytírejte

Pravidelně vysávejte a vytírejte. Vytíráním zbavíte povrch částeček prachu, ale také zabráníte jeho usazování.

Zbavte se prachu, virů a bakterií díky čističkám s filtry HEPA! Převezměte plnou kontrolu nad kvalitou vzduchu, který dýcháte – čistička vzduchu na prach.