Vlhká poničená zeď

Začínají vaše zdi podléhat vlhkosti? Víme, jak na nenáročné vysušení

Přemíra vlhkosti je největším nepřítelem každého majitele rodinného domu i bytu. Nezáleží na tom, z jakého materiálu je vyrobená vaše ochrana, vždy je nutné o ni postupem let adekvátně pečovat. Naprostým základem je pravidelná vizuální kontrola, která dokáže odhalit spoustu problémů. Jak poznáte vlhkost a co si počít?

Typické znaky

Mezi nejčastější projevy daných potíží patří typické vlhkostní mapy, které nelze přehlédnout. Daný problém se netýká jen sklepních prostor, ale i pater nad nimi. K tomu připočítejte těžký vzduch, orosená okna a máte jasno – je na čase podniknout nápravu.

V mnoha případech se vážně nemusíte obávat kdovíjakých katastrof, jelikož sanace zdiva nemusí vždy znamenat bourací práce, řezání a kompletní rekonstrukci. V dnešní době totiž existuje pestrá škála moderních technologií, jež dokážou úplné divy. Každá z nich se hodí do odlišných podmínek, s čímž vám poradí poctiví řemeslníci.

Jaké řešení je vhodné?

Zajímavou volbou je především elektroosmóza, jež spoléhá na jednoduchý fyzikální jev elektromagnetického pole. Použije-li se správným způsobem, dokáže jednoduše ovlivnit vodní roztoky. To s sebou přináší poměrně jednoduchý proces bez bourání a dalších mechanických zásahů. Výhodou je schopnost vysušit jakkoliv tlusté zdivo, a to bez sebemenšího narušení jeho textury. Vše je přitom hotové raz dva a za příznivou cenu.

Populární metodou je i takzvaná chemická injektáž. Daný postup vyžaduje provrtání stěn a následné napuštění speciální látky do vnitřku zdí. Zmíněná směs funguje jako skvělá izolace, a to dlouhodobě. Nejčastěji se používá silikonová mikroemulze, akrylátový gel, či polyuretanová pryskyřice. I v tomto případě je vše hotovo velmi rychle a levně.

Chemická injektáž lze snadno použít i v nejrůznějších zákoutích, jako jsou těžce přístupné rohy, schodiště nebo výklenky. Samozřejmě je nutné sestavit správnou směs pro konkrétní složení materiálu zdí. I s tímto vám hravě pomohou zkušení odborníci.

Na koho se spolehnout?

Začínáte-li pozorovat prvotní náznaky nebezpečné vlhkosti, rozhodně zbytečně nevyčkávejte a jednejte ihned. Prvním krokem je vyhledání spolehlivých profesionálů, již ovládají moderní metody sanace. Mezi oblíbené poskytovatele se řadí třeba známá společnost pod výše vloženými odkazy.

Po rozkliknutí daných webovek se před vámi v mžiku objeví důležité informace k jednotlivým druhům technologií a jejich výhodám. Každý případ je však jedinečný, tudíž použijte uvedené kontaktní údaje a domluvte si osobní prohlídku u vás doma. Čím dříve napravíte probíhající problém, tím méně peněz budete muset při jeho řešení vydat. Zároveň se vyhnete bouracím pracím a zdlouhavé renovaci.

Zdroj náhledové fotografie: unsplash.com