Tipy a rady, jak vnést do svého domova letní atmosféru

Jak proměnit svůj domov v letní sídlo a vnést do něj více světla? S pomocí přímořských prvků. Přivítejte u sebe doma léto a vytvořte si perfektní dovolenkovou atmosféru v každé místnosti. Následující tipy a rady vám pomohou během několika minut zcela změnit vzhled vaší domácnosti.

Tudíž se po dlouhém pracovním dni budete vracet do příjemného prostředí, ve kterém bude radost relaxovat, protože vaším domovem se bude linout bezstarostná letní atmosféra.

Námořnické prvky přenesou váš domov blíže k moři

Líbí se vám námořnické prvky a v létě nejradši nosíte modro-bílé proužky? Dovolte, aby se tento motiv objevil i ve vašem domově. Okenice odzdobte modro-bílými závěsy, do kuchyně si pořiďte modro-bílé utěrky, do koupelny ručníky se vzorem proužků a nebraňte se ani použití lana. V obchodech s domácími doplňky a dekoracemi najdete celou řadu předmětů, které jsou ozdobeny lanem, například:

  • rámečky na fotografie,
  • poličky,
  • nástěnky,
  • květináče,

a řadu dalších. Nebraňte se ani dalším mořským motivům, kupříkladu kotvám, lodičkám, vlnkám a kormidlům.

Palmy a další rostliny, které vás přenesou na pláž

Když se řekne moře, určitě se vám v hlavě vybaví také palmy. Proč si jich tedy pár nepořídit do svého bytu? Palmy všech velikostí i tvarů najdete v každém zahradnictví. Záleží pouze na vás, po které sáhnete a kde ji u sebe doma následně ubytujete.

Čerstvé rostliny ve váze provoní celý interiér

Nezapomínejte ani na čerstvé květiny ve váze. I ty totiž dokážou hotové zázraky. Pokud si pravidelně budete dělat radost nákupy kytic do vázy a vytvoříte pro ně stálé místo na vašem jídelním stole, snídaně, obědy i večeře budou mnohem příjemnější a květiny navíc příjemně provoní celý interiér.

Letní potisky všude, kam se podíváš

Obklopte se vším, co máte na létě nejradši. Jsou to palmy, moře, písek nebo snad rozkvetlá letní louka? Zamyslete se nad tím, co vám na létě dělá největší radost a následně tuto věc přeneste do svého domova. Jak? S pomocí potisků na ložním prádle a na povlacích na polštáře. Oblíbené jsou potisky rozkvetlé louky, modrá barva evokující mořské vlny či žluté tóny připomínající slunce.

Vpusťte do svého domova světlo

Aby váš interiér působil veselým a hřejivým dojmem, nebojte se do něj vpustit dostatek světla. Při té příležitosti můžete také omýt okna, aby vás nerozčiloval prach, pyl a další nečistoty na sklech kdykoliv, kdy se podíváte ven.

Obklopte se příjemnými vzpomínkami

Dovolte si být sentimentální a obklopte se příjemnými vzpomínkami, které jakkoliv souvisí s létem. Do rámečků vložte fotografie z letních táborů, dovolených, pobytů u prarodičů nebo například i z letních výletů a návštěv koupališť a rybníků. Abyste si mohli pohled na fotografie kdykoliv nerušeně užít, pověste je na zeď vedle jídelního stolu, vystavte si je na noční stolek anebo je třeba i pověste do předsíně.

Libovolné místo, kde je budete mít často na očích, je správné. K fotkám můžete přidat také suvenýry z cest. Přivezli jste si z některé své letní dovolené u moře třeba mušle, kamínky nebo pohledy? Vystavte si je společně s fotografiemi.

Proměňte svůj domov v letní rezidenci a obklopte se vším, co máte na létě rádi. Vneste do svého interiéru více námořnických vzorů, nebojte se kombinace bílé a modré barvy a poohlédněte se také po dekoracích, jejichž součástí je lano nebo třeba motivy kotev. Nezapomínejte ani na rostliny, například na palmy a čerstvé kytice do vázy. Zajímavým prvkem může být i bytový textil s letními motivy – palmy, pestré barvy a plameňáci jsou tím pravým. Součástí výzdoby by měly být také vaše oblíbené letní fotografie a suvenýry z cest.

Zdroj foto: www.freepik.com