Výběr plotu nepodceňujte

Pořídili jste si dům či pozemek a přemýšlíte nad tím, čím jej oplotit? Nabídka různých možností je poměrně dosti široká. Můžete si zvolit plot živý nebo plot z celé řady různých materiálů.

Plot živý

Tento typ plotu je velmi přirozeným řešením. V nabídce je celá řada různých rostlin a to jak listnatých, tak i jehličnatých. Mohou být kvetoucí či popínavé. Velkou výhodou živého plotu je i možnost rozličného tvarování. Jednou z nevýhod je delší doba růstu rostlin, pravidelná péče a spodní části je někdy potřeba podsadit proti vniknutí menších druhů zvířat na váš pozemek. Také je potřeba počítat s tím, že některé rostlinky mohou časem zahynout.

Plot ze dřeva

Dřevo patří mezi oblíbené druhy materiálů a to především mezi zastánci materiálů přírodních. Svým uživatelům nabízí neomezené možnosti tvarování i povrchových úprav. Můžete jej kombinovat i s dalšími materiály. Nevýhodou je kratší životnost a pravidelná péče a to jak proti nepřízni počasí tak, i proti škůdcům.

Plot kovový

Tento typ plotu je nadčasový. Kov je materiál, který má dlouhou životnost. Díky celé řadě různých povrchových úprav i variabilitě se kovový plot hodí k celé řadě různých staveb. Svému majiteli nabízí pevnost, odolnost i dlouhou životnost. Pokud jej doplníte o kovové hroty či špice, získáte tak dokonalou ochranu svého majetku.

Nevýhodou může být vyšší pořizovací cena či průhlednost plotu.

Plot kamenný

Tento druh plotu je velmi pevný a trvanlivý. Kromě toho je mohutný a jen tak jej nepřehlédnete. Pokud se vám zdá chladný, můžete k němu využít popínavé rostliny.