Vytvořte si útulný a praktický domov v garsonce

Trápí vás nedostatek prostoru a ve vašem malém bytečku se nemůžete ani hnout? Cítíte se v něm stísněně a díky všude se povalujícímu harampádí a krabicím se stydíte pozvat kamarády na fotbal nebo kamarádky na víno? Díky stále rostoucím nákladům na bydlení a stále více lidí, kteří žijí single roste poptávka po garsonkách nebo spolubydlení, kde máte k dispozici pouze jednu místnost. Přinášíme vám pár tipů podle kterých snadno vytvoříte z vašeho „skladiště“ domov.

Investujte do nábytku na míru

Víme, že je to poněkud dražší záležitost, ale věřte, že investice do nábytku na míru nebudete litovat. Skříně v sobě skrývají mnoho možností a různých úložných systémů. Pokud jsou ve vašem bytě vysoké stropy, neváhejte je využít. Nahoru můžete umístit sezónní oblečení nebo věci, které příliš často nevyužíváte. V posledních letech si velkou oblibu získává závěsný nábytek, který opticky místnost zvětší a pod vzniká další prostor k využití.

Vytvořte spací kout

Nerušený spánek, po kterém se budete cítit odpočatí, vám zajistí oddělený prostor na spaní. Pokud je součástí místnosti kuchyňský kout, snažte se své spaní zcela oddělit pomocí zástěny, pultu či malé komody. Vědomí, že spíte napůl v kuchyni váš spánek negativně ovlivňuje, aniž si to uvědomujete. Postel do patra vám také navodí pocit „ložnice“ a navíc po ní vznikne další prostor.

Při výběru pohovky buďte obezřetní

Chápeme, že vás v obchodě uchvátila rohová sedačka s mnoha polštáři a už se vidíte, jak v ní odpočíváte po těžkém pracovním dni. Ovšem do malého bytu je velmi nepraktická. Uvědomte si, že pohovku budete využívat pouze vy. Pokud ji hodláte využívat současně ke spaní, zvolte menší, rozkládací. Některé pohovky poskytují další úložné prostory, které můžete využít k úschově dokumentů nebo fotografií. K usazení návštěv si pořiďte více menších kousků se kterými můžete snadno manipulovat – stoličky, taburety, křesla.

Světlo váš byt opticky zvětší

Prosvětlená místnost vypadá nejen vzdušnější a čistší, ale také opticky mnohem větší. Sundejte z oken těžké závěsy a záclony a pusťte domů světlo. Na zdi pověste zrcadla, která vytvoří dojem větší místnosti.