Udělejte doma změnu

Jste zvyklí mít doma čistě bíle vymalované stěny? A není to po letech už trochu nuda? Udělejte doma trochu vítr a přizpůsobte si váš domov vašim potřebám. Rozhlédněte se v obchodě Tapeta-dekorace.cz a zjistěte, jak rozsáhlé jsou možnosti použití tapet ve vašem bytě i domě. Jednobarevné s jemným vzorem, vícebarevné s nápadnými velkými ornamenty, geometrické vzory v pastelových barvách i romantické zámecké ornamenty, zkrátka vše, co vás napadne. Nalaďte si váš pokoj jako zámecký salonek, chýši s výhledem na jihoamerický prales, srub v severní Americe, nebo třeba kajutu na výletní lodi. Použijte fototapety s nejrůznějšími vzory, tapetujte všechny stěny, nebo jen některou z nich. Vyberte si tapety podle barev i materiálu tak, aby se hodily do ložnice, obývacího pokoje, kuchyně i dětského pokoje.

Tapetování také není žádná věda, stačí znát několik základních triků a zvládnete otapetovat vše. kromě samolepicích budete k lepení tapet vždy potřebovat lepidlo vhodné podle typu tapety. K lepení stačí podklad řádně očistit, zarovnat a vysušit. Potom už postupujete pruh po pruhu a postupně lepíte na zeď. Dejte si záležet při navazování vzorů, aby na tapetě nebylo znát, že je složena z několika pruhů. Nechcete to se vzory příliš přehánět? Pořiďte si raději samolepicí dekorace. Ty snadno nalepíte raz dva, nejsou nákladné a přitom udáte prostoru zcela jiný směr. Není nic jednoduššího než z rubu samolepky odlepit podkladový papír a přiložit na stěnu.

Při aplikaci samolepicích dekorací můžete zapojit i děti, které vám s aplikací rády pomohou. Samolepicí dekorace mohou mít různé motivy od geometrických tvarů až po přírodní vzory či texty. Lze jimi ozdobit nábytek nebo jen určitou část stěny v ložnici, obýváku nebo kterékoli jiné místnosti. Speciálním druhem jsou samolepicí dekorace pro děti, které se zaměřují na dětské motivy a jsou vhodné do dětských pokojíčků.