Zelená střecha nejen jako dekorace na váš dům či vaši garáž

Především ve městech je zeleně nedostatek. Možným řešením, jak jí získat více, by byla zelená střecha.

Co je zelná střecha a jaké benefity nabízí?

Jedná se o střešní prostor, který je částečně nebo zcela pokrytý půdou nebo substrátem určeným pro pěstování vegetace. Tento typ střech nabízí celou řadu výhod. Kromě toho, že podporuje vyšší produkci kyslíku ve městech, zadržuje oxid uhličitý. Pomáhá absorbovat škodliviny nacházející se v ovzduší, filtruje drobné nečistoty a prach a tím snižuje znečištění. Díky vegetaci brání v přehřívání střechy a tím i vzduchu v budově, na které je umístěná. Kromě zlepšení životního prostředí má také ekonomické výhody – funguje jako tepelná a zvuková izolace, šetří finanční prostředky tím, že v zimních měsících snižuje spotřebu energie pro vytápění a v létě pro fungování klimatizace. Půda a substrát zadržují dešťovou vodu, díky tomu se snižuje její množství v městské kanalizaci. Pokud je provedena odborně, má neomezenou životnost. Také prodlužuje životnost střechy.

V obydlených oblastech může fungovat také jako relaxační zóna, díky čemuž má pozitivní vliv na naše duševní zdraví. Dají se na ní pěstovat okrasné květiny a dokonce i některé druhy zeleniny.

Můžete si zajistit zelené střechy svépomocí nebo se obrátit na odborníky.

EKROST specialista na prodej a realizaci zelené střechy

EKROST je společnost, která se specializuje na prodej všeho potřebného pro realizaci zelené střechy. Tu si však u společnosti můžete také objednat k realizaci. A jaká je zelená střecha cena? Kalkulaci můžete zjistit na webu ekrost.cz.

Společnost funguje na trhu již dlouhou dobu. Získala tak řadu cenných zkušeností, které se promítají v její současné nabídce. Také disponuje certifikací pro prodej a realizaci zelených střech v rámci dotačního titulu Nová zelná úsporám. Více informací získáte na stránkách společnosti.