Rekonstrukce malé koupelny a co by v ní nemělo chybět?

Koupelna je tradičně tou nejmenší místností v domácnosti, přesto zde trávíme poměrně dost času a potřebujeme do ní vměstnat hodně věcí. Kromě vany nebo sprchového koutu, jsou to skříňky, umyvadlo, koš na špinavé prádlo, popřípadě pračka. Samozřejmě že někdy je to téměř nemožné, ale všechno jde, stačí to jen dobře naplánovat.

Nechcete se vzdát vany?

Každému přirozeně vyhovuje něco jiného, ale mít vlastní vanu je vždy lepší a výhodnější. Chcete mít vanu, ale zjišťujete, že vaše koupelna je skutečně malá? Tam, kam se vejde sprchový kout, se ale obvykle vejde i vana, jen se musí umět přizpůsobit danému prostoru. Vana bude sice menší, rohová a bude mít netradiční tvar, ale to dnes není žádný problém. Vždy se najde řešení, samozřejmě je ale nutné pracovat s tvarem koupelny.

Šetřete místo chytře

Hlavně při rekonstrukcích panelákových koupelen je sváděn boj o každý volný centimetr místa navíc. Máte možnost umístit pračku například do chodby nebo do kuchyně? Určitě tak učiňte a ušetřené místo využijte jinak. Budete potřebovat někam uložit kosmetiku, čisticí prostředky a mnoho dalšího. A jestli opravdu chcete vanu, může tohle místo navíc být rozhodující. Pokud přeci jen potřebujete mít pračku v koupelně, volte úzké typy s vrchním plněním.

Když není místo, lepší pocit zařídí optika

Opticky každý prostor zvětší světlé barvy, velká zrcadla a v případě koupelny také velkoformátové obklady. Ani v malém prostoru se nemusíte cítit stísněně a nepříjemně. Volte proto do koupelny světlé barvy a také velká zrcadla, obklady je dobré umístit na stěny horizontálně. A určitě není dobré obkládat stěny až po strop. Velkoformátové obklady do koupelny mají i další obrovskou výhodu. Velmi dobře se budou čistit a udržovat. Nemají totiž tolik spár, ve kterých se usazuje vodní kámen a nečistoty.

V každé, i v té nejmenší koupelně, se můžete cítit báječně.

Zdroj foto: www.freepik.com