Jak přenést fotografie a videa z telefonu do počítače?

Klasickým způsobem, jak přesunout fotky a videa z telefonu s Androidem je použití aplikace Fotky Google, kterou obsahuje každý telefon s Androidem. Nicméně ne každý má tuto aplikaci rád. A to proto, že třeba nechcete, aby vaše soubory byly uloženy na serverech Google. Také úložiště nad rámec 15 GB je zpoplatněno, což mnoho z nás nevítá s úsměvem. Jak tedy přesunout fotografie do počítače?

USB kabel

Nejjednodušší přenos, pokud nemáte Wi-Fi připojení, je přes USB kabel, který se na jeden konec vejde do telefonu se systémem Android a na druhý do počítače PC nebo Mac.

V systému Windows i MacOS bude možná nutné po připojení telefon přepnout do režimu pro přenos souborů. Chcete-li to provést, otevřete v zařízení se systémem Android Nastavení, vyberte Připojená zařízení, USB a Přenos souborů.

Bezdrátový přenos

Pro bezdrátový přenos fotografií a videí existují různé aplikace, například Dropbox, nicméně opět je v tomto případě potřeba zaplatit za prostor v cloudovém úložišti, a to nad kapacitu 2 GB.

Jak přenášet fotografie ze systému Android do systému Windows

Připojte telefon se systémem Android k počítači se systémem Windows 10 nebo 11 pomocí příslušného kabelu USB a telefon by se měl zobrazit v Průzkumníku souborů (a zároveň se začít nabíjet). Pokud se telefon nezobrazuje v levém navigačním panelu v Průzkumníku souborů, klikněte na Tento počítač. Zobrazíte tak seznam jednotek a zařízení, a měli byste jej tam najít.

Fotografie a videa jsou obvykle uloženy ve složce nazvané DCIM, takže je můžete přesunout do počítače libovolným způsobem: přetažením myší, klávesami Ctrl+C a Ctrl+V nebo ikonami Kopírovat (dva obdélníky) a Vložit (schránka a obdélník) na horním panelu nástrojů Průzkumníka souborů.

Přenášení fotografií nemusí být tak složité, jak se na první pohled zdá.