Proč si pořídit vířivku na zahradu?

Máte pocit, že je na vaší terase prázdno a nevíte, čím tento prostor vyplnit? Co takhle si pořídit vlastní vířivku? Již dávno se nejedná o nedosažitelný luxus pro vyšší třídu. V nabídce hobby marketů a v e-shopech najdete prostorné vířivky za velmi příznivé ceny.

Proč vířivku? Důvodů je celá řada

Jaké výhody vám vlastní vířivka na zahradě přinese? Kromě toho, že si v ní skvěle odpočinete po náročném pracovním dni, má také celou řadu léčebných benefitů. Rozmazlete se koupí vířivky a využívejte ji celoročně. Uvidíte, že nepříjemné bolesti těla ustoupí a budete si přidat jako znovuzrození.

Zapomeňte na stres a odreagujte se

Máte psychicky či fyzicky náročné zaměstnání? To je pak pro vás vířivá vana skvělou investicí. Při pobytu v ní totiž zapomenete na stres, přijdete na jiné myšlenky a dokonale se odreagujete. Dokážete si snad představit, že by si někdo připadal ve stresu, když je naložený v bublinkách a nechává si masírovat celé tělo?

Relaxujte celoročně v pohodlí domova

Pokud si pořídíte nafukovací vířivku, můžete si její společnosti užívat celoročně. V létě ji můžete přesunout na terasu a v zimě umístit do interiéru. Její velikost si přizpůsobíte svým potřebám a kdykoliv zatoužíte po příjemné masáži, stačí si vlézt do vířivky.

Pozitivní účinky hydroterapie znali již v antice

Slyšeli jste již někdy pojem hydroterapie či vodoléčba? Jedná se o terapii, která se řadí k jedné z nejstarších a ohromný boom kolem ní nastal zejména v období antiky. Vodoléčba má pozitivní účinek na tělo i mysl a využívá se pro regeneraci, rehabilitaci i relaxaci. Kdykoliv potřebujete ulevit ztuhlým svalům, relaxovat po náročné fyzické aktivitě nebo jen přijít na jiné myšlenky, vířivka je ohromnou pomocnicí.

Sauna nebo vířivka?

Řada domácností neodolala a pořídila si v posledních letech sauny. Ano, účinky saunování na lidské tělo jsou báječné a rozhodně se jedná o skvělou činnost. Ovšem sauna není vhodná pro malé děti, těhotné ženy, osoby s vysokým krevním tlakem či kardiaky. Zatímco do vířivky můžete vzít i své děti, a dokonce i kardiaky a lidi s vyšším krevním tlakem. Horká voda má totiž zklidňující účinky a díky tryskám může dokonce dojít ke snížení krevního tlaku.

Kdy zajít do vířivky? Po práci, po cvičení i před spaním

Jaké situace jsou pro pobyt ve vířivce nejlepší? Ideální je dopřát si pobyt ve vodních tryskách před spaním. Dvacetiminutový či půlhodinový pobyt před spaním vám prohloubí spánek a bude se vám také lépe usínat. Vířivka je vhodná také po náročné fyzické aktivitě, protože vám uleví od bolavých svalů. Z vířivky ale můžete koukat také na své oblíbené filmy a seriály a někteří lidé se dokonce shodují na tím, že vířivka funguje jako skvělá prevence proti chřipce a nachlazení, protože posiluje váš imunitní systém.

Samozřejmě musíme zmínit také domácí wellness a zkrášlovací procedury. Než si dopřejete pečující masku na obličeji, užijte si pobyt v bublinkách a počkejte, až se vám otevřou veškeré póry.

Užívejte si přítomnost vlastní vířivky ve vaší domácnosti. Po náročném dni či tréninku na vás doma nebude čekat pouze pohodlná postel, ale také vířivá vana, ve které si uvolníte celé tělo, přijdete na jiné myšlenky a třeba z ní také budete koukat na své oblíbené televizní pořady. Na rozdíl od sauny je vířivka vhodná i pro malé děti a pokud si pořídíte nafukovací variantu, můžete ji využívat celoročně. Přes léto se bude vyjímat na terase a na zimu ji můžete přesunout do koupelny, ložnice obývacího pokoje nebo třeba do zimní zahrady.