Když peníze chybí ale rekonstrukce je potřeba: Jak si zvelebit domácnost s minimem finančních prostředků?

Máte doma starší vybavení, starou koupelnu nebo kuchyňskou linku, která už zoufale volá po renovaci? Při pohledu na vás účet vám ale dochází, že na rozsáhlejší rekonstrukci nemáte finance? Zvelebit si domácnost můžete, i když nemáte peněz na zbyt. Zkuste to za pomoci těchto tipů.

Kuchyně může být za pár hodin jako nová

Celková rekonstrukce kuchyně není levnou záležitostí. Vyměnit kompletně celou linku a skříňky, to není jen tak, a kromě peněz to vyžaduje i dostatek času a plánování. Pokud vám dvířka od skříněk v kuchyni zrovna nezůstávají v rukou, můžete jim dát jen nový kabát. Zkuste si zrenovovat kuchyňkou linku i skřínky za pomoci samolepicích fólií.

Samolepicí fólie zvané d-c fix fólie pořídíte za několik desítek korun za metr čtverečních a uděláte s nimi hodně parády. Jednoduše se nanáší na hladké a pevné plochy a k dostání jsou v mnoha odstínech. Pak už stačí jen vyměnit staré úchytky za nové a vaše kuchyně bude rázem vypadat jako nová.

Co si počít s umakartovou koupelnou?

Umakartová jádra jsou stále ještě ve spoustě starých panelákových bytů. I v případě rekonstrukce koupelny ale platí, že spolkne hodně peněz a času. Pokud už se vám ale starý umakart okoukal a chcete koupelně dodat nový vzhled, můžete to vyřešit snadno. Panely nebo voděodolné obkladové desky lze nalepit přímo na umakartové jádro. Nemusíte tak nic bourat a hodně peněz ušetříte. Ještě rychlejším řešením jsou pak akrylátové barvy, které zasychají do několika desítek minut.

Vymalovat nebo vytapetovat?

Mnohdy stačí jen nově vymalovat a domácnost je jako nová. Přeci jen zašlá barva, otlučené stěny a zdivo nepůsobí zrovna nejlépe. Pokud se ale nechcete pouštět do malování, můžete zkusit tapety. Jestliže vás děsí představa toho, jak na tapety budete nanášet lepidlo a pak se vám začnou všemožně kroutit, neděste se. Dnes existuje jiné řešení. Vliesové tapety nejsou drahé, mají krásné vzory i zajímavé barvy a lepidlo se nanáší pouze na stěny, ne na samotné tapety. Aplikace je tak mnohem jednodušší.

I když nemáte čas nebo peníze, můžete mít domov jako ze škatulky opravdu za chviličku.

zdroj foto: www.freepik.com