odpočinek v bazénu

Chcete terasu kolem bazénu? Nezapomeňte na specifika a vyberte vhodný materiál

Máte na zahradě bazén, ale dokonalé pohodě přeci jen něco chybí? Co takhle pořídit k němu ještě kvalitní terasu, která nejen esteticky doplní okolí, ale především vám poskytne pohodlné místo, kam postavit zahradní nábytek a kde odpočívat po koupání.

Jenže jaký materiál pro terasu okolo bazénu zvolit? Jsou dobrou volbou dřevěná terasová prkna nebo bude jiný materiál lépe odolávat vlhkosti? Ve skutečnosti jsou možnosti skutečně široké a záleží jen na vás, co si ve výsledku zvolíte. Nechte se inspirovat a zařiďte si terasu ještě letos.

Na co nesmíte zapomenout?

Chcete-li mít terasu v blízkosti vodního zdroje, je samozřejmě potřeba myslet na jisté zvláštnosti. Především je potřeba vybrat povrch, který se dá snadno očistit a musí být velmi dobře odolný proti působení vody a vlhkosti. Výhodou může být i protiskluzová úprava, která zaručí maximální bezpečnost pohybu.

WPC zajistí bezpečnost a snadnou údržbu

WPC prkna jsou prakticky bezúdržbová prkna z přírodního kompozitového materiálu. Mají velmi dlouhou životnost i odolnost. Nevadí jím slunce, déšť ani typičtí dřevokazní škůdci. Pro terasu okolo bazénu se jeví jako velmi dobrá možnost, která naplní vaše očekávání. Výhodou je také to, že jsou stálobarevná, na dotek příjemná a nabízí se široká nabídka barev a povrchů. Instalace navíc není náročná a řada e-shopů nabízí veškeré vybavení pro instalaci terasy včetně terasové distanční podložky a dalšího nezbytného vybavení, které zajistí, že budete s výsledkem maximálně spokojení.

Dlažba se těší stále velké oblibě

I dlažba patří stále k populárním materiálům.  Má však jisté nevýhody, které je vhodné dopředu předvídat. V létě se dlažba může velmi rychle rozpálit, což nemusí být zrovna příjemné. Navíc dlažba bývá kluzká a hrozí nebezpečí úrazu. Pokud však nemáte malé děti a chcete ušetřit, může se jednat o vhodnou volbu. Je třeba pořídit také terče na dlažbu, aby byla zajištěna dobrá stabilita a odolnost materiálu. Výhodou může být velký výběr barev a materiálů.

Zdroj obrázku: Pixabay