Barvy Vánoc 2022 – převládá zimní modrá a terakotová

Každý rok přichází nový trend, který určuje barvy Vánoc. V letošním roce zvítězila přirozenost a univerzálnost, která se vyznačuje zemitými a přírodními tóny, které domácnost zútulní. Jaké další barvy jsou letos v oblibě?

Zimní modrá je letos v kurzu

Co se týká vánočních barev, v roce 2022 je velmi populární barva modrá, a to v jakýchkoliv odstínech, od sytých až po ty jemné. Modrá barva stejně jako ta bílá, evokuje sníh, led a sněhové vločky, působí elegantně a moderně zároveň, dokonalá je v kombinaci se světlými, krémovými a béžovými tóny. Zemité akcenty a přírodní materiály zimní modrou jedině podtrhnou.

Přírodní barvy jsou stále v oblibě

Rok 2022 se nese ve znamení přírody a přírodních barev. Světlé a přírodní tóny béžové a hnědé se na vánočním stromku budou jedině vyjímat. Ideální kombinací jsou také tmavé tóny dřeva s dřevěnými postavičkami, které zdobily vánoční stromky v minulých stoletích. Nostalgickou atmosféru podtrhnete zemitými tóny terakoty doplněnou o kontrasty modré a zelené. Zimní krajinu si doma vytvoříte pomocí odstínů jemná ledová modř, která v nás vyvolává dojem sněhových vloček a tmavá lesní zeleň, která vánoční náladu podtrhne.

Nebojte se pastelových barev

Jestliže máte rádi o něco odvážnější barvy, rozhodně sáhněte po pastelových odstínech jako je růžová, červená, hořčicová jsou trendem číslo dvě letošních Vánoc. Zapomeňte však na klasické plastové baňky, které často působí dost kýčovitě, sáhněte po skutečných skleněných ozdobách, u kterých barvy ještě více vyniknout. Jsou sice dražší, ale investice do těchto druhů ozdob je k nezaplacení.

Kromě barev jsou vánočním trendem také tvary. Koule, obdélníky, hvězdy, abstraktní tvary a vše, co má jasné linie. Vánoční figurky by měly být méně detailní, rozhodně se nebojte figurek s pouhým obrysem, které jsou méně zdobené. Jednoduchý design je vše, co pro letošní Vánoce potřebujete.

Zdroj foto: www.freepik.com