Rychlá vánoční výzdoba do každého interiéru

Vánoce jsou za dveřmi a vy máte pocit, že vůbec nic nestíháte? Doma jste ještě nezačali s úklidem – a vánoční výzdoba vám doslova nahání strach? Pořád všechno můžete napravit. Nemusíte ani složitě shánět výzdobu po obchodech, stačí mít dobrý nápad a inspiraci a interiér si vánočně vyzdobíte do několika minut.

Letošní barvou Vánoc je modrá

Modrá barva je hlavní barvou letošních Vánoc. Když modrou barvu zkombinujete s červenou, přidáte šišky, větvičky jehličí nebo zelené jmelí, budete mít výzdobu na Vánoce za chvíli hotovou. Z modrého papíru pak můžete i společně s dětmi během pár minut vystříhat nápadité vločky, které pak lze přilepit kouskem izolepy na okno.

Šišky v hlavní roli

Šišky a jehličí k Vánocům prostě patří. Jestliže nestíháte a nemáte ani příliš nápadů na letošní vánoční výzdobu, jděte ven na procházku a několik šišek si přineste domů. Budete mít základ na krásnou a jednoduchou vánoční výzdobu. Šišky lze různě naaranžovat, nastříkat umělým sněhem či zlatou nebo stříbrnou barvou, můžete je ale ponechat jen tak v přírodní podobě. Šišky naskládejte na talířek, přidejte několik volně ložených ozdob nebo baněk a dozdobte třeba LED světýlky. Moc pěkně vypadá i šiška, kterou postavíte do svícnu na čajovou svíčku. Šišku přilepte a nahoru přilepte například hvězdičku nebo červenou mašličku.

Přírodní ozdoby na stromeček

Z přírodnin můžete vyrobit i ozdoby na vánoční stromeček. Právě k bílé a červené barvě se budou skvěle hodit voňavá nasušená kolečka jablíček nebo pomerančů. Plátky pomerančů i jablek můžete rychleji usušit v sušičce na ovoce nebo v klasické troubě. Déle to bude trvat, když budete ovoce sušit na radiátoru. Pak už je stačí jen pověsit na háček, a následně na stromeček. Z ovocných koleček ale můžete vytvořit i girlandu na pověšení. Girlandu jen dozdobte ještě malými mašličkami a pověste nad dveře či okno. Současně si krásně provoníte interiér vánoční vůní. Přidat můžete i celou skořici.

Stačí tak málo a budete na Vánoce připraveni.