Výhody tapet v interiéru

V dobách panelové výstavby bylo tapetování místností zcela běžnou záležitostí. Lidem ovšem vadila uniformita, jelikož všechny byty byly stejné. V dalších letech byly tapety vystřídány malováním barvami, aby se v současné době dostaly tapety opět do módy. Dnes má ovšem již každý možnost si svůj byt zařídit podle svých představ a také aby jeho byt byl naprosto jedinečný. Tapety tuto originalitu umožňují, neboť jejich nabídka skýtá nepřeberné množství materiálů, ze kterých jsou tapety vyrobeny, stejně tak barevných odstínů a vzorů. Nemusíte mít obavy, že by se tapety nedaly po čase strhnout, jako tomu bývalo kdysi. Navíc jsou dnešní moderní tapety velice odolné, dlouho vydrží a neblednou.

Proč tapetovat?

Především si dnes každý může svůj byt vyzdobit vyzdobit jak chce a navíc tapety nejsou pouhou ozdobou. Například fototapety nebo různé samolepící dekorace dokáží udělat v místnosti nebo i na jediné zdi hotové zázraky. Tapetování je dnes prostě trendy a jako dekorativní prvek dotvářejí tapety styl a atmosféru interiéru. Působí esteticky a dokáží člověka pozitivně naladit.

Praktická stránka tapet

Výhodou tapet je, že pokud vás přestanou bavit, můžete je snadno odstranit a nahradit novými. Dalšími praktickými výhodami jsou odolnost proti oděru, tapety jsou také omyvatelné, tvarově a barevně stálé a mají dlouhou životnost. Jedinou výhodou tradičního malování stěn je, že stěny snadno přemalujete, takže máte v bytě opět čisto, tím ovšem veškeré výhody malování končí. Tapety jsou praktické i tím, že na stěně schovají i to, co barva nedokáže, tedy například trhlinky, vady zdi nebo čmáranice od dětí. Tapety zakryjí i menší vady zdí a dokáží vyrovnat nerovnosti. Přitom díky jejich prodyšnosti může stěna dýchat a netvoří se plísně.

Druhy tapet

Tapety se přizpůsobí jakémukoliv povrchu, ať už se jedná o klasickou cihlovou zeď se štukem, sádrokarton, beton, umakart nebo dřevo. Klasické papírové a především moderní vliesové tapety jsou flexibilní a můžete je nalepit i tam, kde jiná technologie nemá šanci. Kvalitní samolepicí tapety lze snadno použít i na kov, plast nebo sklo.