Vybavujete pro svoji společnost skladiště? Bez regálů se rozhodně neobejde!

Spousta společností nebo internetových obchodů začínala jenom s tím, že měli několik málo prostorů pro skladování. Mnohdy dokonce i ty největší společnosti začínali tím, že produkty měly jednoduše umístěny doma a balili je ve svém volném čase. Růst na trhu ale s sebou nese spoustu povinností, mezi které se časem pro podobné společnosti zařadí také skladiště.

Sklad je velice důležitou součástí infrastruktury velkých prodejních společností, ale také i jiných jako jsou autoservisy, nebo mnohé další. Zkrátka kdokoliv potřebuje skladovat materiál, tak sklad musí mít. Jenže co budeme dělat s jeho vybavením? Tak o to se postarají regálové systémy.

Nejtradičnější policové regály

Opravdu nejtradičnější záležitostí, kterou můžete pro svoji společnost do skladu získat, jsou policové regály. Policové regály jsou specifické tím, že nabízejí nadstandardně široké police. Jsou tak vhodné například pro uchovávání balíčků, nebo menších předmětů. Pro organizaci předmětů, které jsou rozdílně balené, například některé v měkkých fóliích a lisovaných taštičkách, zatím co jiné jsou umístěny v krabičkách, jsou rovněž velice efektivním nástrojem.

Paletové regály do větších skladů

Paletové regály jsou specifické tím, že zde nemáme standardní police. Jedná se o velice pevné a odolné regálové systémy, které slouží k uchovávání celých palet materiálů. Typickým příkladem pro využití takových systémů je například stavebnictví. V něm je naprosto běžné, že se stavební materiály dodávají v pytlích a kýblech, které jsou vždycky umístěny na paletách. Operátor s vysokozdvižným vozíkem tak na konstrukci regálu jednoduše položí paletu.

Konzolové regály pro atypické předměty

Především u atypicky dlouhých předmětů jsou konzolové regály velice oblíbenou variantou. Jedná se ve své podstatě o jednoduchá regálový systém, který funguje tak, že jsou na něm pouze umístěny nosné konzole. Sám je buď na podstavci písmene L, nebo je vrtaný do stěny. Nemá ale boční nosníky. Díky tomu je tak otevřený a vhodný pro uchovávání atypických předmětů, nebo dokonce takových předmětů, které jsou na standardní regály extrémně dlouhé.