Tipy, jak efektivně zastínit váš dům

Horké letní slunce, zvědavé pohledy kolemjdoucích, potřeba brzy svítit v zimních měsících jsou největšími důvody, proč si lidé do svých domovů pořizují různé typy stínící techniky. Dávno pryč jsou doby, kdy měly všichni okna zakrytá koženkovými zelenými roletami nebo těžkými závěsy, ve kterých se jen držel prach. Kdo měl hliníkové žaluzie setkal se s údivem či závistí. Dnes máte na výběr z více možností a i rolety a žaluzie prošly velkou inovací.

Vnitřní hliníkové žaluzie

Vnitřní hliníkové žaluzie patřily svého času k nejvyhledávanějším způsobům zastínění domu nebo bytu. Jejich nízká pořizovací cena a obrovský výběr barevných provedení byly největšími lákadly. Přetrhané řetízky a špatná údržba jsou jejich největšími negativy. Pokud se rozhodnete pro klasické hliníkové žaluzie, dobře si firmu prověřte. Některé firmy nabízí hliníkové žaluzie, které prošly náročným testem, který minimalizoval riziko přetrhnutí řetízků nebo lamel.

Vnitřní látkové rolety

Stejně jako vše ostatní, ani stínící technika neutekla vlivu módních trendů. Vnitřní lákové rolety se vyrábí v moderním designu, který skvěle zapadne do vašeho interiéru. Pokud jste majiteli bytu na sídlišti a netoužíte po úplné tmě, jsou pro vás vnitřní látkové rolety ideálním řešením.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie se skvěle vyjímají na novostavbách a lehce se stanou součástí domu. Venkovní žaluzie zajistí šero a stín vašemu domu velmi efektivně. Z vašeho domu se tak nestane výheň ani v horkých letních dnech. Světlo v domě můžete velice snadno regulovat. Přestože si za venkovní zastínění připlatíte, patří venkovní žaluzie v současnosti k nejvíce vyhledávaným typům zastínění.

Venkovní rolety

Pokud patříte mezi milovníky naprosté tmy, jsou pro vás ideální venkovní rolety, které oceňují především lidé pracující na směny. Venkovní rolety vytvoří v místností nejen téměř naprostou tmu, ale také chrání dům před okolním hlukem.