Máte doma suchý vzduch? Pomůže vám zvlhčovač

Suchý vzduch v obytných místnostech či pracovním prostředí není nic příjemného. Kromě toho, že nám vysušuje sliznici, může způsobovat i celou řadu zdravotních obtíží, má negativní vliv na naši kůži a může být i příčinou bolestí hlavy.

Pokud i vy se s tímto problémem potýkáte, vyzkoušejte zvlhčovač vzduchu. Tento šikovný pomocník pomáhá udržovat v místnosti optimální vlhkost vzduchu. Můžete jej používat jak doma, tak i v zaměstnání. Má nenáročný provoz, je tichý a kromě toho se ovládá velmi jednoduchým způsobem. Můžete si nastavit jeho intenzitu, cílovou hladinu vlhkosti a dokonce i délku provozu. Nemusíte se obávat, že se v něm budou usazovat bakterie či prach. Zvlhčovače obsahují filtry, které se postarají o vše potřebné.

Jak vybrat ten správný model?

Aby zvlhčovač správně plnil svoji funkci, je potřeb si uvědomit, v jak velkém prostoru bude fungovat, jaký od něj očekáváte výkon, tedy množství vlhkosti. Důležitým hlediskem jsou i finance a to nejen na jeho pořízení, ale také na provoz. Pokud chcete, aby zvlhčovač nebyl slyšet, vyhněte se modelům parním.

Zvlhčovač potřebuje pro svoji činnost vodu, která se lije do speciální nádržky. Pokud ji nechcete neustále doplňovat, volte takový druh, který bude mít nádržku většího objemu. Velmi příjemnou součástí jsou i ionizátory, které produkují inoty, jež do ovzduší také patří. Máte-li rádi příjemnou vůni, pak právě pro vás jsou určené modely, u nichž je speciální nádobka na aromaolej. Velmi příjemnou drobností je i dálkové ovládání, dík kterému nemusíte vstávat od televize nebo z postele a zvlhčovač tak nařídíte na dálku.