Stavba terasy: Jakou podobu terasy vybrat?

Výstavba terasy je obtížná, výsledek ale opravdu stojí za to. Nic se nevyrovná pohledu z dobře postavené terasy. V tomto článku vám ukážeme možnosti výstavby.

Co je to vlastně terasa? Biwood terasa, ale i vlastnoručně postavená terasa, je venkovní otevřený prostor s pevným základem. Objekt je umístěný nad terénem a připojený k domu. Jde o skvělé místo, kde si můžete v klidu posedět a nadýchat se čerstvého vzduchu. Terasa je trend, který by rozhodně neměl chybět u žádného domu.

Různé materiály a velikosti

Terasu si můžete postavit sami. Práci ale můžete přenechat profesionálům. Výstavba terasy na klíč je služba, díky níž nemusíte hnout ani prstem. Objednáte si pouze specializovanou firmu. Ta přijede a ve smluveném termínu terasu postaví. Díky nepřebernému množství materiálů navíc můžete vybírat z širokého spektra teras.

Druhů je hned několik. Terasová deska, terasový profil, tedy dvě nedílné součástí každé terasy, mohou být zpravidla vyrobeny z WPC, nebo dřeva. Je možné zvolit klasickou dřevěnou terasu, terasu z přírodního kamene, terasu z dlaždic anebo, v dnešní době velmi populární, WPC terasu.

Terasy mohou být také různých velikostí, výšek a orientací. Chcete-li si po celý den užívat sluníčko doporučuje se orientace terasy na Jih až Jihozápad, orientace na Severovýchod je naopak pro ty z vás, kteří chcete mít na své terase odpoledne příjemný stín a slunečno pouze ráno a na večer. Rozhodně by neměla být postavena v těsné blízkosti stromů, a to kvůli vysoké vlhkosti.

Vypočítejte si potřebný materiál

Výstavba terasy je těžký úkon. Při jejím plánování byste tedy měli brát ohled nejen na materiál a polohu, ale také na další faktory. Dejte pozor na rozvržení zahrady, velikost terasy i rozložení nábytku. Terasu si ideálně naplánujte tak, aby bylo dost prostoru pro jídelní stůl, gril, slunečník a také lehátka, popřípadě i nějaké to posezení formou venkovních pohovek.

S výpočtem optimální velikosti vám pomůže kalkulátor WPC terasy. Nenechte se zmást názvem. V kalkulátoru můžete spočítat i množství potřebného dřeva. Kalkulátor WPC vám výrazně usnadní nákup materiálu potřebného k výstavbě. Stačí zadat plánovanou velikost,a proběhne wpc terasy kalkulace.