Proč si pořídit dřevěnou podlahu?

Dřevěné podlahy patří mezi velmi oblíbené varianty podlahových krytin a to nejen díky tomu, že do prostoru přinášejí kousek přírody a navozují velmi příjemnou a útulnou atmosféru. Svému majiteli nabízejí i celou řadu výhod. Podlahy ze dřeva mají výbornou izolaci a to jak tepelnou, tak i zvukovou. Mají poměrně dlouhou životnost a pokud dojde k jejich poškození, dají se zbrousit. Lze je opakovaně renovovat. Také chrání končetiny při chůzi a to především díky elasticitě. Vzhledem k tomu, že se minimálně nabíjejí statickou elektřinou, tak tolik nepřitahují prach a alergeny.

Podle čeho vybírat dřevo?

Konkrétní druh dřeva závisí na tom, do jakého interiéru bude podlaha umístěna. Je to záležitost nejen designu, ale také námahy, která bude na podlahu vyvíjena.

Velmi měkké dřevo má smrk, borovice, jedle, lípa nebo topol. Měkké dřevo nabízí bříza, olše nebo modřín. Polotvrdé dřevo je z kaštanu, lísky nebo platanu a pokud chcete dřevo tvrdé, pak volte podlahu z dubu, buku, ořechu, javoru, akátu či švestky.

Dejte si pozor na …

Dřevěné podlahy se hodí do prostor obytných, kancelářských a do objektů, které jsou méně zatěžované. Pokud bude na podlahu vyvíjena dlouhodobě větší zátěž, zkracuje se tak její životnost a snáze dojde k jejímu poškození.

Dřevěné podlahy nemají rády vysoké teploty a vlhkost. Pokud budou těmto vlivům vystavovány, mohou se na nich objevit různé nerovnosti nebo nežádoucí spáry. Podlahu snadno poškrábou i hrubší nečistoty nebo písek.