Odhlučněte kanceláře a udělejte z nich příjemné místo pro práci

Když je v kanceláři ticho a klid, pracuje se skvěle, nic vás neruší a můžete se dokonale koncentrovat na to, co děláte. Problém je, že v málokteré kanceláři je perfektní ticho, protože na takových místech pracuje více lidí. Mezi jednotlivými místnostmi se často šíří hluk, který pracovníky zbytečně ruší. Takový hluk ovlivňuje kvalitu jejich práce a pokud se i vás týká tento problém, měli byste se začít zajímat o to, jak se dá ovlivnit akustika kanceláře.

Řešením je odhlučnění

Už jste slyšeli o odhlučnění prostorů? Spočívá v tom, že se na stěny, strop nebo podlahu aplikují akustické materiály, které mají schopnost pohlcovat zvuk. Jde o materiály s vysokou hustotou, které zabrání šíření zvuku do dalších místností. Používají se nejen ve zkušebnách a v nahrávacích studiích, akustické materiály se aplikují i v domácnostech, ve třídách nebo kancelářích. Nekoupíte je všude, nejlepším místem pro nákup je specializovaná prodejna na Akusticka-pena.cz.

Nabízí se vám zde akustické pěny a v kancelářích využijete zejména melaminové desky. Když se aplikují, mají podobu designových obkladů, které ještě vylepší vzhled kanceláře a zajistí jí, aby se zde nešířil hluk do dalších místností. Aplikace není náročná, desky se jednoduše nalepí na požadovaná místa a odhlučnění kanceláře bude hotové. Shlédněte ukázku, jak takový proces může vypadat:

Na webu naleznete jak kompletní sortiment pro odhlučnění, tak i podrobné návody. Díky přehledným návodům zjistíte, že pro aplikaci akustických pěn nepotřebujete odborníky, ale že to zvládnete i svépomocí, případně s pomocí rodiny nebo přátel. Pokud vás nebo vaše zaměstnance trápí hluk, můžete tento problém jednou provždy vyřešit a postarat se o prostředí, které bude konečně vyhovovat všem.