Nový ekologický kotel můžete pořídit ještě letos – a to s řadou výhod

Už nějaký čas pokukujete po ekologických kotlech na kusové dřevo nebo peletky, ale letos jste se k zimě opět přiblížili úplně nepřipraveni? Neházejte ještě flintu do žita, díky OPOP ještě není vůbec nic ztraceno.

OPOP s.r.o. je ryze česká firma, z jejíž dílny pochází mimo jiné nejmenší dostupný kotel na tuhá paliva na našem trhu. Vychází tak vstříc všem svým zákazníkům, kteří by rádi topili přírodními materiály i v domech, u nichž se s podobnou alternativou jednoduše nepočítalo.

Kotle H4 EKO-D vám nabídnou 5. emisní třídu a další výhody

Těšit se můžete na autometické kotle z řady H4 EKO-D s velkoryse řešenými násypkami, do nichž se vejde opravdu velké množství paliva. Podle aktuální venkovní situace tak nebudete muset scházet do sklepa častěji než jednou za 2-3 dny.

5. emisní třída zaručuje vysokou ekologičnost i maximální účinnost takových kotlů. Do ovzduší uniká jen minimální množství spalin a veškerý spalovaný materiál je využit maximálně efektivně. A to se mimo jiné týká i unikátního sestavení kotlového tělesa, vyrobeného mimochodem z 5 mm silného plechu. Jeho klapky jsou totiž nastaveny tak, že an i při té nejneopatrnější manipulaci nemůže dojít k uzavření všech klapek zároveň – a vy si tak oheň nechtěně nepřidusíte.

Vejdou se opravdu kamkoli

Otopná řada H4EKO-D se může chlubit stejně kompaktními rozměry jako její předchůdci. Celková výška toho nejmenšího kotle i s násypkou je 955 mm a celková hloubka kotle (včetně opravdu výkonného ventilátoru) pak nepřesáhne 1020 mm. A co šířka? Pouhých 495 cm. Bez potíží tak projde i opravdu malými šedesáticentimetrovými dveřmi.

Vyměňte staré za nové

A aby toho nebylo málo, váhat nemusíte, ani když máte doma starý kotle od OPOP. Ty nové mají totiž identické připojovací rozměry. A jak na to?

  • H416 EKO-D kotel na dřevo je skvělou náhradou za starší modely H412 a H418.
  • H420 EKO-D kotel na dřevo je skvělou náhradou za starší modely H412 a H418.
  • H425 EKO-D kotel na dřevo se pyšní stejnými připojovacími prvky jako H424.

Více informací najdete na OPOP.cz.