Hledáte efektivní řešení každoročních veder? Nádrže na dešťovou vodu vás nemusí zruinovat!

Nádrže na dešťovou vodu jsou výborným vybavením, které nám může přímo na našem pozemku zajistit opravdu velké množství možné užitkové vody. Přitom je spousta lidí, která o nich ví, ale přesto se jim vyhýbá. Jedním důvodem může být to, že neví o nádržích tolik důležitých informací a faktů, a tudíž je ani nedokáží opravdu kvalitně docenit.

Tou druhou, a bohužel velice častou možností, je potom jejich cena. Cena nádrží jako takových ani jejich okolí není nejmenší. Existují ale dotace zřízené státem, které za účelem pořízení těchto nádrží mohou využít jak soukromníci, tak i společnosti.

Proč investovat do nádrže na dešťovou vodu?

Neustále probírané téma klimatických změn snad nemůže minout nikoho, kdo se pohybuje v moderním světě. U nás to můžeme pocítit především tak, že se v posledních letech potkáváme s až extrémními vedry, která mohou za sucha. V tomto boji je doplňování dešťové vody opravdu problém pro zeminu jako takovou, ale i pro různá zařízení.

Nádrže na dešťovou vodu, ale v tomto ohledu zaujímají výborné postavení především proto, že dokáží sbírat vodu s opravdu extrémní pečlivostí. Víceméně ani kapka z daných míst neunikne. Přitom ji dokáže nádrž na dešťovou vodu držet v podzemí bezpečně před odpařením či zkažením dokonce i týdny a měsíce. Životnost nádrží, které jsou umístěny pod skrývkou, je přitom víceméně delší, nežli je možná životnost užívání pozemku. Většina použitých plastů totiž má rozklad odhadovaný na více, než 100 let.

Možnost pokrytí investice pomocí dotací

Jenže cena nádrží se může pohybovat v desítkách, a v některých případech bez problémů i stovkách korun. To už je přeci jen pořádná částka, kterou do pozemku nechce investovat další. Samotné nádrže na dešťovou vodu, ale i vybavení jako může být hladinoměr, nebo čerpadla do nádrží, může pokrýt dotace s názvem „dešťovka“.

Tento projekt je realizovaný pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj a dosáhnout na něj není až takový problém. Uchovávání vody v nádržích na vodu totiž dokáže hodně ulehčit vytěžovaným studnám a zdrojům spodních vod. Proto je jejich šíření aktivně podporováno.

Hladinoměrů máme různé druhy: