Světlík

Zapomeňte na umělé osvětlení. Přirozené světlo přináší kvalitní střešní světlíky

Asi všichni se shodneme, že přirozené denní světlo je pro práci nejideálnější. Je šetrné k našim očím a nabízí ideální podmínky, které jsou pro náš celý organismus vůbec nejlepší a zajišťují jeho optimální výkon i s ohledem na naše tělesné cirkadiánní rytmy. Oproti tomu umělá světla mnohokrát našim očím nevyhovují, způsobují zbytečnou únavu a neposkytují potřebný světelný komfort. Jak tedy dostat světlo do tmavých prostorů, typicky třeba kancelářských budov nebo výrobních hal? Snadné řešení nabízí střešní světlík. Ten dokáže přivést denní světlo i do míst, kde klasická okna z různých důvodů být nemohou.

Jaký typ světlíku vybrat?

Dnes na trhu najdeme různé varianty světlíků, které vyhovují různým prostorům. Například
obloukové střešní světlíky jsou ideální volbou pro plochou nebo mírně skloněnou střechu, tedy zejména na halách či obchodních domech, kam přivádí nejen světlo, ale i čerstvý vzduch.

Stále nejběžnějším typem bývá sedlový střešní světlík, který byl v minulosti nejpoužívanější. V současnosti však již řada z nich dosluhuje a zasloužily by si rekonstrukci. Výrobce světlíků R3stav zvládne i tohle bez potíží.

Oblíbenou variantou jsou také pultové střešní světlíky, které se typicky vyrábí z celohliníkové konstrukce s polykarbonátovými komůrkovými deskami. Často se používají nejen na průmyslových halách, ale i v domácnostech. V neposlední řadě pak svou schopností prosvětlit jakýkoliv prostor vynikají shedové světlíky. Mají průsvitnou část, která obvykle míří na sever, zatímco druhá, neprosklená strana se obrací na jih, kde chrání proti nepříjemnému přímému záření slunce.

Zaměřte se na kvalitu

Ať už plánujete pořídit světlík nový, nebo chcete jen jeho rekonstrukci, obraťte se na kvalitního dodavatele, společnost R3stav, která vám nejen zajistí kompletní dodávku, ale také doporučí ideální řešení a navrhne možnosti vylepšení. Kvalitní střešní světlík zajistí nejen dostatek světla, ale i úsporu energie, a bude schopen odolávat také rozmarům počasí.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com