U které společnosti si nechat udělat rozbor zeminy?

Rozbor zeminy se může z ničeho nic hodit nebo ho dokonce můžete potřebovat v mnoha okolnostech. Najít opravdové profesionály je přitom složité a v tomto oboru je potřeba na profesionalitu a preciznost provedení brát nejvyšší zřetel.

Odebírání vzorků zeminy a na co rozbor?

Rozbor vzorku půdy se vám může opravdu hodit téměř kdykoliv. Mnozí zákazníci například zeminu testují už jen při koupi pozemku nebo výstavbě zahrad, pěstitelných ploch atd. Nepotřebují tak žádný externí podnět, ale chtějí pro lepší osobní pocit vědět o přesném složení půdy, která jim patří. Naopak v jiných případech se může stát, že po vás bude česká legislativa rozbor nezávadnosti zeminy dokonce doslova vyžadovat. Stává se to především v případech, kdy na svém pozemku nějakým způsobem koordinujete anebo realizujete stavební práce či skládku odpadů.

Testují se i skládky

U skládek odpadů se velice často testuje takzvané louhování. Velice zjednodušeně to znamená, že se při chemickém testování půdy hledají jakékoliv látky, které by mohly proniknout do podloží ze zmíněné skládky. Stejná opatření ohledně kontroly původy po vás může požadovat například i stavební úřad či ochránci přírody ve spojitosti s některými stavebními úkony na vašem pozemku.

Na koho se při rozboru obrátit?

Rozhodně se obraťte na profesionální společnosti se specializací na rozbory. Doporučit vám můžeme laboratoř Monitoring, která je schopna vám nabídnout kompletní servis díky nejmodernějším laboratorním postupům i široké nabídce služeb.

Vzorek máte možnost pochopitelně odebrat sami a doručit ho do laboratoří, ale mnohdy se vyplácí i s odběrem vzorků otočit na specialisty, kteří zamezí jakémukoliv znečištění vzorku mimo samotné místo odběru. Výsledky samozřejmě obdržíte v tom nejkratším možném čase, a to při kompletním přehledu parametrů složení a struktury zeminy.