Potřebujete zkulturnit zahradu? Máme pro vás tip

Pro většinu lidí, kteří vlastní rodinný dům se zahradou, je trávník vizitkou jejich umění zahradničit. Ne všichni ale mají to štěstí, že mají pozemek, na kterém se dá pěstovat bez jakýchkoliv předchozích zásahů. Koupí nemovitost se zanedbanou zahradou, nebo není na pěstování přizpůsobena. Nejdříve bude tedy potřeba dát zahradu do stavu, který vám umožní s ní dál pracovat. Zcela jistě se nevyhnete práci se sekačkou a křovinořezem. Ale, co když tyto stroje nevlastníte? Můžete si je půjčit.

Kde sehnat odpovídající techniku?

Pronájem stavebních strojů nabízí ta samá společnost, od které si můžete vypůjčit zahradní techniku. Ať už se bude jednat o zahradní sekačku, řetězovou pilu nebo křovinořez, vše pohodlně seženete na jednom místě. Po prvních dnech obývání nemovitosti se tedy nemusíte starat o nakupování drahých strojů. Jednoduše zajděte do půjčovny, kde si jakoukoliv odpovídající techniku pronajmete za velice výhodné ceny. Například pronájem benzínové sekačky na jeden den stojí 635 korun včetně DPH.

Kdy a proč si vybrat sekačku do těžkého terénu?

Není lepšího stroje na první seč zahrady, o kterou se dlouho nikdo nestaral, než je sekačka do těžkého terénu. Speciální řezací hlava si poradí i s těmi nejtvrdšími trávami, popřípadě plevely, a nechá za sebou relativně čistou plochu. Disponuje třemi rychlostmi vpřed a jednou vzad pro účinné a rovnoměrné sekání. Jestliže se tedy chystáte skoncovat s vysokým porostem na svahu nebo na rovině, nejlepší volbou je sekačka do těžkého terénu s noži do V vyrobenými z tvrzené ocele.

K čemu slouží předsazená sekačka?

Daleko estetičtější vzhled však vytvoří předsazená sekačka, která je určena spíše na klasickou údržbu trávníku. Ačkoliv působí na první pohled velice robustně, snadno se s ní vytočíte i v těsnějších a složitějších prostorách. Můžete za to vděčit zadní řiditelné nápravě a velkému rejdu, díky čemuž se s touto sekačkou otočíte skoro na pětníku. Navíc je k tomu stroji k dispozici i radlice na sníh nebo zametací kartáč, takže sekačku využijete po celý rok.

Na vzhled své zahrady byste měli alespoň trochu dbát. Rozhodně ji nenechte zarůst až do fáze, kdy byste museli použít křovinořez nebo sekačku do těžkého terénu.