Majetkové pojištění je důležité nejen pro klid duše

Vědět, že se máte na koho obrátit, mít jistotu, že v případě problémů bude připravena stabilní pomocná ruka. Vhodně sjednané pojištění je proto velmi důležité, protože nikdy nevíme, co se stane za hodinu nebo zítra.

Bohužel, přijít mohou i skutečné nepříjemnosti, které za sebou zanechají značné materiální škody. Povodeň, požár, ale i návštěva nezvaných hostů, variant pojistných událostí jsou v dnešní době desítky. Kdo myslí na budoucnost, má výhodu. Prevence je zde naprosto klíčová, ať už jde o cestovní, životní nebo například právě majetkové pojištění.

Komplexní ochrana před různými problémy

Bohužel, přihodit se nám může opravdu cokoliv. Majetkové pojištění však kryje široké spektrum možných variant, ať už jde o omylem zabouchnuté dveře, vyteklou vodu z pračky nebo zničená elektronika v obchodě. Oheň i voda, úder blesku nebo povodeň, variant pro pohromu je opravdu spoustu, a to jsme zatím jen u přírodních živlů.

Nečekané situace si nevybírají dne ani hodiny, neposílají pohlednice, neinformují nijak o svém příchodu. Právě proto je lepší, když jsme na ně dobře připraveni kdykoliv a kdekoliv. Dobře zvolená pojistka pomůže ke klidnějšímu spánku, je důležitá také z hlediska osobní zodpovědnosti. A to platí i pro dovolenou.

Pojištění nemovitosti se vyplatí nepodceňovat

Sjednat si opravdu komplexní pojistky, které pokryjí všechny možné eventuality. Samozřejmě, bez pojištění nemovitosti to dnes nejde! Ať už jde o rodinný domek nebo menší městský byt, ochrana majetku je prvořadé téma. Kromě osobních dat pak potřebujete ke sjednání takové smlouvy už jen jedinou informaci. Kolik metrů čtverečních obytné plochy má vaše nemovitost? Podle této hodnoty totiž bude vypočten paušál, jenž je ke všem spravedlivý, měří totiž stejně. Výhodou pak je, že katastrofická rizika budou už v základním balíčku.