Břidlicová dlažba ozvláštní interiér i exteriér

Přemýšlíte nad výběrem nové dlažby, ale nevíte, jaký materiál si vybrat? V tom případě máme pro vás tip na dlažbu z břidlice, která vás zaujme nejen vzhledem, ale i vysokou odolností. Díky tomu nachází břidlicová dlažba široké využití ve vnitřním i venkovním prostředí. Břidlici lze navíc považovat za prověřený materiál, jelikož byla po staletí využívána jako střešní krytina.

Břidlicová dlažba zkrášlí interiér

Využití břidlice v interiérovém designu patří mezi současný trend, jenž nabývá na popularitě. Vzhled tohoto přírodního kamene totiž dokáže dodat šmrnc jakémukoliv prostoru, ať se jedná o kuchyň, koupelnu, chodbu, halu či obývací pokoj. Břidlicová dlažba se vyznačuje totiž různorodostí odstínů barev s tóny šedé, zelené a modré. Dlažba tak bude skvěle vypadat v přirozeném i umělém osvětlení.

Dlažba je ideální i pro venkovní použití

Mezi charakteristické znaky břidlice patří také voděodolnost a mrazuvzdornost. Břidlice dobře snese vlhkost i změny teplot. Díky těmto vlastnostem nachází časté uplatnění i ve venkovním prostoru. Jelikož u venkovní dlažby je důležité, aby byla schopna odolávat dešti, větru, UV záření a dalším faktorům, což dlažba z břidlice splňuje. Využití najde u stavby podlahy terasy či chodníku.

Dlažba z břidlice dokáže vytvořit z každé místnosti a venkovního prostředí nádherný prostor, jež bude obdivován každou vaší návštěvou. Navíc oproti mramoru jde o cenově dostupnější variantu. Kamenná dlažba z břidlice je formátovaná, takže její pokládka vám nebude činit žádný problém. Položení dlažby z břidlice tak bude rychlé a snadné.

Užívejte si eleganci a vysokou kvalitu břidlice ve svém interiéru či na zahradě. Kvalitní břidlici nakoupíte na webu www.moravskabridlice.cz, kde najdete také informace o možnostech jejího dalšího využití.